Burnos higiena

Pas odontologus derėtų lankytis du – vieną kartą per metus profilaktinei konsultacijai ir visada, kai tik kyla realių problemų. Net jeigu naudojama geriausia Colgate dantu pasta, ar kokia nors kita balinanti, teigiamai dantis veikianti pasta, tarpdančių siūlai, dantų krapštukai – vis tiek galite neišvengti karieso ir sugedimų. Burnos (arba dantų) higiena – dar vienas rekomenduotinas būdas užkirsti kelią apnašų ir karieso atsiradimui. Vilija pasakoja, kaip jai sekėsi pas odontologą ir koks jausmas dabar, kai jau atlikta burnos higiena.

Procedūra

Vilija teigia, kad dantu pastos ir šepetėlio naudojimas du kartus per dieną yra jai įprastas. Visa šeima dantis valo ryte ir vakare, kartais naudoja ir skalavimo skystį. Tačiau daugiau dantis apsaugančių priemonių paprastai nenaudoja: nei tarpdančių siūlų, nei dantų krapštukų, nei kokių nors labai stebuklus darančių dantų pastų, paprastai tinka ir Colgate dantu pasta. Burnos higienai moteris anksčiau nebuvo ryžusis, o ir dantistė, pas kurią lankydavosi, tokios procedūros nė karto nesiūlė. Tik atvykusi pas naują specialistę, ji gavo šį pasiūlymą. Jai pasirodė patrauklu ir priimtina už normalią kainą pagaliau atlikti burnos higieną, nes, kaip rodė rezultatai, vien dantu pasta neapsaugo visos burnos.

„Gydytoja paaiškino, kad ši apsauga labai svarbi, norint, kad dantys būtų sveiki. Taip pat tai labai reikšminga pačių dantenų sveikatai. Jeigu noriu, kad dantenos būtų gražios, sveikos, kad būtų kuo mažiau kažkokių problemų su jomis, tada būtinai turiu prisižiūrėti, ir reikalinga burnos higiena. Gydytoja man paaiškino, kad dabar pereis su tam tikru prietaisu, kuris atmuš visus akmenis ir nešvarumus nuo dantų ir dantenų. Vėliau bus purškiama ir valoma tam tikrais skysčiais. Iš tiesų pradžioje buvo tikrai labai nemalonu, tiksliau, skaudėjo, jaučiau, kaip pjaustomos mano dantenos. Priminė kažkokią kankinimo egzekuciją, kokias, įsivaizduoju, galėtų daryti tardomam asmeniui, siekiant išplėšti informaciją. Vėliau pripratau, nes skausmas, nors ir labai erzinantis, tačiau nebuvo baisiai stiprus. Be to, procedūra turėjo aiškų eiliškumą: pirmiausiai valoma apatinė išorinė dantų pusė, tada vidinė, tada taip pat apeinama viršutinio žandikaulio pakraščiais. Tai buvo nemalonioji procedūros dalis, o vėliau teko patirti ir visai malonų valymą skysčiais“, – pasakoja Vilija.

Po

Kaip teigia moteris, po procedūros jautėsi gerai. Jai buvo rekomenduota speciali gydanti dantu pasta, taip pat dantų skalavimo skystis, kurį reikėjo naudoti dvi savaites. Danty iškart atrodė savaime daug gražesni, nors dantenos ir nežymiai kraujavo.