Kas svarbu perkant naują būstą?

Būstas senamiestyjeNaujo būsto pirkimas dažnai asocijuojasi tik su maloniomis emocijomis, tačiau, jei pasirinksite netinkamą būstą, tai netrukus patirsite nusivylimą savo pasirinkimu. Kaip pasirinkti patį geriausią būstą ir nesuklysti, juk ne kiekvienas būstas senamiestyje bus vienodai geras? Tam padės paprasti klausimai.

Visų pirma labai svarbu ramiai atsisėsti ir pagalvoti, kokio būsto norite? Atminkite, kad namo, buto, kotedžo ar sodybos pirkimas – atsakingas žingsnis. Tai pirkinys, kurį turėsite ilgai, todėl labai svarbu nesuklysti. Galvojant apie tai, kokio būsto norite, atsakykite į tokius esminius klausimus: kokio dydžio, kurioje vietoje, už kokią kainą ir ar tai gera investicija? Žinoma, priklausomai nuo jūsų reikalavimų, klausimų gali būti gerokai daugiau, pavyzdžiui, kokio išplanavimo, kelių aukštų, kokia šalia esanti kaimynystė ir pan. Štai dėl ko reikia ramiai atsisėsti ir galvoti apie tai, kaip pasirinkti tinkamiausią būstą.

Pradėkite nuo vietos. Ką labiau vertinate? Gamtos grožį ar miesto patogumus? O galbūt norite visa tai suderinti ir gyventi vietoje, kurioje graži gamta, tačiau čia pat ir miesto patogumai? Tai taip pat įmanoma. Tereikia apsispręsti, kas jums svarbu renkantis gyvenamąją vietą. Ne mažiau svarbus ir būsto dydžio klausimas. Žinoma, kiekvienas gali rinktis pagal tai, kas jam patinka, juk vieniems gyvenimo svajonė įsikurti didžiuliame trijų aukštų name, nors gyvena vieni, o kitam – jaukus mažas butas sostinės senamiestyje. Vis dėl to, renkantis namo dydį gerai pagalvokite ir atsakykite sau į klausimus: ar turėsite pakankamai lėšų ir laiko namo tvarkymui/remontui ir, kiek žmonių jame gyvens.

Daugeliui svarbiausia tampa maža kaina. Vis dėl to, čia slypi pavojai. Nes pirmiausia reikia rinktis tinkamą vietą, o tik po to – kainą. Kai rasite tinkamą būstą, kuris jums patinka ir yra geroje vietoje, tai reikia palyginti su esama rinkos kaina. Įsitikinkite, kad kaina atitinka realybę t.y. nėra aukštesnė, nei esama tuo metu esančioje nekilnojamojo turto rinkoje. Taip pat labai svarbu įvertinti ar tai tinkama investicija atsižvelgiant į kainą.

Kai jau pagrindinius atsakymus į esminius klausimus žinote, reikia apgalvoti dar ir apie tai, kas susiję su jūsų norais. Kaip žinome, kartais norime tokio būsto, kuris tiesiog iškart patiko. Labai dažnai tai būna geras pasirinkimas, tačiau pasitaiko ir klaidų. Vis dėl to, jei žinote, kad būstas senamiestyje yra jūsų senai neįgyvendinta svajonė – nedvejokite ir vykite apžiūrėti!