Dar kartą apie tai, kokią skalbimo mašiną rinktis

Jeigu namuose turėsite skalbimo mašiną, kuri jums nepatiks ir kurios nekęsite, tai jai sugedus skalbimo mašinų remontas Vilniuje net nebus atliekamas – su džiaugsmo jos atsikratysite ir eisite pirkti kitos. Bet viskas juk turėtų būti kitaip… Turėtumėte pasirinkti tokią skalbimo mašiną, kuri tiktų ir tarnautų jums ilgai, toks turėtų būti jūsų tikslas. Bet kaip ją tokią pasirinkti? Štai trumpas kelrodis tiems, kas renkasi skalbimo mašiną ir ne visai žino, kaip išsirinkt

Dydžio parametrai

Skalbimo mašinaLabai svarbu iš anksto žinoti, kokio dydžio ir kokios formos skalbimo mašinos norėsite. Tai tikriausiai turėsite nuspręsti atsižvelgiant į tai, kiek namuose yra vietos, kur stovės skalbimo mašina, taip pat, kokioje pozicijoje ji bus. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės deda virtuvėje skalbimo mašiną, o ant jos nutiesia stalviršį ir taip sutaupoma vietos – yra ir spintelė gaminimui (stalas), ir po apačia skalbimo mašina. Tačiau tai reiškia, kad skalbimo mašina turi ten tilpti, be to, skalbiniai bus dedami tikrai ne per viršų, nes viršuje bus stalo viršus. O skalbimo mašinos gali būti pakraunamos per šoną, būgną, arba per viršų. Taigi, turite iš anksto žinoti, kokio tipo pakrovimas reikalingas. Taip pat įprasti tūriniai parametrai: aukštis, ilgis, plotis. Tikrai svarbus dalykas, nes ne visos skalbimo mašinos vienodai tilps jūsų patalpose, o kitos gal be reikalo bus tokios mažos, jeigu tilptų ir didesnė skalbimo mašina. Tad pirmiausia išsiaiškinkite šiuos dalykus, o tada dėl viso kito nuspręsti jau bus paprasčiau.

Kiek tilps skalbinių

Priklausomai nuo skalbimo mašinos dydžio, galingumo, kitų parametrų, ji gali talpinti daugiau ar mažiau skalbinių. Tai apibrėžiama litrais. Kompaktiška skalbimo mašina talpina 3 litrus skalbinių. Didesnė skalbimo mašina turės daugiau skalbinių – bent jau 6. O pačios didžiausios skalbimo mašinos, dažniau naudojamos viešbučiuose, turizmo pramonėje – bus ir iki 12 ar 15 litrų talpos. Aišku, energijos suvartojimas, taip pat vandens bei miltelių suvartojimas, bus atitinkamai didesnis, kai skalbsite tokį didelį kiekį skalbinių.

Energijos naudingumas

Rinkitės skalbimo mašiną, kuri taupytų energiją, tačiau ji bus brangesnė. Paprastai energijos naudingumo klasės skaičiuojamos A ir pliusų sistemoje. Kuo daugiau pliusų, tuo taupiau energiją naudoja skalbimo mašina. Jeigu žinote, kad namuose elektra pajungta galbūt tik ant vieno saugiklio, vertėtų rinktis taupiausią skalbimo mašiną, kuri neprivers staiga išmušti saugiklių.

Gairės: