Dažnos odos problemos

KosmetologePaauglystėje daugumai jaunų žmonių praverstų pasikonsultuoti su patyrusia kosmetologe. Deja, ne visi tą padaro ir dėl to tik dar labiau susigadina odą. Kokios odos problemos kyla paauglystėje ir kodėl dėl jų verta kreiptis į kosmetologą? Kaip reikia odą prižiūrėti vėliau, jaunystėje, ir kas svarbu brandžiai odai?

Paauglystės oda

Paauglystėje visi hormonai sukyla, emocijos paaštrėja ir tos problemos, kurios kyla paaugliui, jam atrodo pačios svariausios pasaulyje. Taigi, oda, kuri tuo metu būna tikrai ne pati gražiausia, tampa dar didesne bėda. Dažnai merginos, kurioms atsiranda spuogų arba net aknė, inkštirai, griebiasi savų planų. Jos skaito internete nepatikimus patarimus ir jais naudojasi. Deda ant veido jam kenkiančias kaukes, perka kažkokius forumuose pareklamuotus kremus, prausiklius. Jeigu kosmetologe profesionali taip ir nebūna aplankyta, tai savarankiškai gydant odą, o ypač spaudžiant spuogus, galima ją labai stipriai susigadinti. Jeigu norite to išvengti, eikite iš karto pas specialistą. Jis uždraus liesti spuogus, niekada neleis jų spausti. Taip pat neleis naudoti to storiausio makiažo pagrindo, su kuriuo turbūt dažosi beveik kiekviena paauglė, kad paslėptų veido spuogus. Galų gale, bus nustatytas odos tipas ir pagal jį parinktos tikrosios priežiūros prekės.

Jaunystės oda

Jauna oda galima vadinti tą, kokia ji būna pasibaigus paauglystei, iki raukšlių atsiradimo. Tai gali būti oda nuo 17 iki 27 metų ir panašiai. Toliau oda vis dar būna jauna, bet joje jau ima atsirasti visokių pirmųjų senėjimo požymių – raukšlių. Visgi, kiekviena profesionali kosmetologė pasakys, kad jauna oda rūpintis taip pat reikia. Ką svarbiausio reikia daryti? Pirmiausia reikia pasistengti tą odą išlaikyti švarią. Taigi, reikalinga normali odos higiena. Koks prausiklis jums tinkamas? Sausai, riebiai ar mišriai odai? Tą nustatys dermatologė arba kosmetologė. Atitinkamai pagal savo odos tipą, galėsite naudoti ir savo veido gražinimo kosmetiką. Pagal tai bus galima rinktis makiažo pagrindus, kremus, pudrą. Taip pat jaunystėje labai svarbu daug drėkinti odą tam, kad vėliau ji per greitai neišsausėtų ir neimtų senti. Dar svarbu nepiktnaudžiauti saule. Naudingi dalykai iš saulės šviesos jus pasiekia net ir visada pasislėpus šešėlyje, o iš deginimosi nėra jokios naudos.

Brandi oda

Tai laikas, kai pasimato, ką veikėte iki tol. Ar drėkindavote odą, ar rūkėte, ar sveikai maitinotės, ar gerai išsimiegodavote. Belieka drėkinti odą ir džiaugtis tokia, kokią turite.