Indų plovimo ABC

IndaiKadangi indai mūsų gyvenime yra tiesiog kasdienybė, dėl to jos net ir nepastebime. Mes esame linkę nepastebėti dalykų, kurie mus supa kiekvieną dieną.

Kodėl verta dar kartą apie tai pagalvoti

Tam, kad indai būtų švarūs, kad tvarka namuose būtų gera, reikia kartais atnaujinti informaciją ir apie kai kuriuos dalykus pagalvoti dar kartą, per naują. Tai tikrai geras būdas suprasti, ką darote ne taip. Tam reikia atnaujinti žinias ir analizuoti savo įprastą elgesį. Indų neplovimas – dažna netvarkingų namų priežastis. Jeigu norite gyventi taip, kad jūsų namuose indai būtų tvarkingai išplauti ir gražūs, prisiminkite indų plovimo ABC.

Įprotis: iškart išsiplauti

Pagrindinė klaida, dėl kurios indai namuose sudaro didžiausią chaoso dalį – tai vengimas juos išsiplauti laiku. Kada juos reikia plauti? Iškart, kai jie tik atlieka. Žmonės elgiasi visaip. Jie gamybos (maisto gamybos) metu indų neplauna, pasidaro didžiulį bokštą. Arba neplauna tik pavalgę. Arba pridėlioja neplautų lėkščių namuose. Žinokite, kuo daugiau kažkur neplautų indų, tuo greičiau jos bus dar daugiau. Kuo daugiau tvarkos – tuo jos irgi bus daugiau. Indų išsiplovimas turi būti natūralus įprotis, tarsi purvinos rankos išsiplovimas. Dažniau indų neplauna tie žmonės, kurie namie būna labai mažai. Tie, kas namuose leidžia daugiau laiko, ir tuos namus suvokia vos ne kaip savo kūno dalį. Juk atlikę tualete didelį reikalą nesakome – nusivalysiu vėliau, kai pamiegosiu. Arba, nusivalysiu, kai padarysiu antrą kartą, tada bus galima viską daryti vienu kartu – sutaupysiu laiką. Bet koks atsisakymas savo higieną sutvarkyti iškart, kelia juoką ir absurdo jausmą. Taip pat yra ir su indų plovimu – iš tiesų jūs turėtumėte visada juos išplauti, iškart. Taip, kad jie kuo trumpiau būtų tušti ir nešvarūs. Tada turėsite namus švarius. Tereikia įsisąmoninti tai ir stengtis laikytis tokio principo.

Įprotis: pradėti nuo bjauriausio

Dar vienas patarimas padės plaunant didelius indų kiekius. Jų atsiranda po maisto gamybos arba didelės vakarienės, šventės, masinio valgymo. Patarimas yra pradėti nuo didžiausių indų, kurių labiausiai nenorime plauti. Dažniausiai tai yra puodai, keptuvės, skardos, dideli dubenys. Verta tai padaryti iškart, nes kitu atveju sugalvosite standartinį pasiteisinimą „čia dar reikia, kad atmirktų“ ir padėsite stovėti puodą amžiams. Tada plaukite šakutes, šaukštus ir kitus įrankius, kadangi jie stebuklo dėka taip pat dažnai lieka ignoruojami ir neišplauti. Na o tada jau visa kita.