Jūsų mėgstamiausias puodelis

PuodeliaiSenovės aukštuomenėje labiausiai būdavo vertinami porcelianiniai puodeliai, nes ši nuostabi balta iš rytų atkeliavusi medžiaga leisdavo gražiai atrodyti kokiam tik norite indui. Tačiau mes, net ir turėdami laisvai ranka pasiekiamą porcelianą, paprastai renkamės kaip mėgstamiausią puodelį nebūtinai tą, kuris brangiausias, o tą, kuris mums tiesiog labiausiai patinka.

Kodėl svečiai ima mėgstamiausią puodelį

Ar pastebėjote, kad vos tik pasakote svečiams, jog jie galį jaustis kaip namuose ir naudotis kokiais tik norį indais, jie tuojau pat ima ir pasinaudoja jūsų mėgstamiausiu puodeliu. Nors jiems galėtų patikti bet kurie prabangūs porcelianiniai puodeliai, tačiau kažkodėl labiausiai jie visi nori naudotis jūsų asmeniniu puodeliu. Keistas jausmas matyti, kaip lyg niekur nieko besišypsantis į jus ateina žmogus, kuriam ką tik sakėte, jog pasidarytų kavos, o tą kavą jis nešasi jūsų puodelyje. Jam nešauna į galvą mintis, kad kažkas negerai, jis ateina kažką pasakodamas, o jūs mintyse atimate iš jo puodelį, viską išpilate, išplaunate, ir paslepiate kuo toliau. Kad tik jis daugiau niekada gyvenime nebeimtų jūsų mėgstamiausio puodelio. Kodėl svečias jį paima, ar kada klausėte? Kodėl išsirenka jį, o ne akį patraukia brangūs porcelianiniai puodeliai, išdėstyti visai priešais nosį? Veikiausiai mėgstamiausias puodelis turi tas savybes, dėl kurių patinka jums, o taip pat patinka ir kitiems.

Kuo pasižymi mėgstamas puodelis

Pavyzdžiui, jeigu puodelis yra pagamintas iš juodo plono porceliano, o žmogus nori gerti juodą kavą arba arbatą, galbūt jis nenori to daryti iš juodo indo. Nes smagu, kai tarp indo ir gėrimo būna kontrastas. Tad gal todėl jis ir renkasi taip, kaip ir jūs – šviesų puodelį. Niekas iš tiesų nemėgsta mažų kavinių puodelių, į kuriuos vos telpa 100 ml kavos. Taip pat nelabai aišku ir, kam reikalingi 500 ml talpos puodeliai. Tad galiausiai paaiškėja, kad tas vidutinio dydžio puodelis, kuris yra jūsų mėgstamiausias, yra idealaus dydžio, ir puikiai tiktų ir kitiems žmonėms, norintiems ko nors atsigerti.

Skirtingiems puodeliams – skirtingi gėrimai

Jeigu geriate kavą – jums reikia mažesnio puodelio. Jeigu kava yra espresso – tada pats mažiausias puodelis bus paruoštas jums. Tačiau tada, kai geriate karštą vyną, jums reikia jaukaus kalėdinio puodelio. O sultis patogu gerti iš stiklinės arba stiklinio puodelio ant kojelės. Kaip galite suprasti, skirtingiems poreikiams gali tikti visiškai skirtingi puodeliai.

Gairės: