Kaip išsirinkti tobulą vestuvinį tortą

Turbūt nėra kito tokio smagaus organizacinių vestuvių klausimo kaip vestuvinis tortas. Jeigu reikia nervintis dėl to, kur švęsti vestuves, kaip visus sukvieti, kiek daug kainuos visa šventė, kad nėra gerų muzikantų ar kad nuotaka atrodo ne taip, kaip norėtų, tai štai vestuvinio torto pasirinkimas visada yra labai smagus. Pirma, jis yra ryškus akcentas, tačiau ne toks brangus, kaip visa kita vestuvėse. Antra, tortas visada gali būti pagamintas pagal jūsų poreikius, kad būtų tikrai skanus. Trečia – tortas yra visada kažkas malonaus.

Skaičiai

Vestuvinis tortasNuspręskite, kokias išlaidas sau leisite būtent vestuviniam tortui. Jeigu paaiškės, kad labai mažai, tik 30 eurų, galbūt vertės išsikepti patiems ar paprašyti, kad mama iškeptų. Jeigu daugiau, tai galėsite leisti sau viską. Net ir už 100 eurų galėsite gauti puikų tikrą vestuvinį tortą. Suskaičiuokite, kas valgys, tada žinosite, kokio dydžio jo reikės. Galima skaičiuoti, kad žmogui vidutiniškai turėtų atitekti po 250 gramų torto. Dažniausiai žmogus suvalgo ne tiek, bet kas nors įsideda mažiau, kas nors daugiau, kas nors nevalgo, ir taip skaičiuojant turėtų visiems užtekti. Galima ir daugiau užmesti – 300 ar 400 gramų, tačiau mažai vilties, kad tortas bus tuomet suvalgytas. Tad jeigu pas jus ateis 40 svečių, o kiekvienam suteiksite po 250 torto, reikės 10 kilogramų torto. Jeigu kilogramas torto kainuoja 10 eurų, tuomet galima tikėtis torto už 100 eurų. Tačiau galbūt norėsite itin prabangaus su mascarponės sūriu torto, tada kilogramas kainuos maksimaliai 20 eurų. Mokėsite už tortą 200 eurų, tai nebus labai daug, o tortas išties bus nuostabus.

Rinkitės tortą

Ieškokite gerų konditerių rekomendacijų arba tiesiog eikite pas tokius kepėjus, kurie jums nuo seniai patinka. Nebijokite domėtis tortais – jų sudėtimi, gamybos procesu, laikymo sąlygomis, kiek laiko vestuvinis tortas išlieka šviežias. Taip pat sudarykite galimybę sau rinktis iš įvairių variantų. Paragaukite skirtingų tortų – tegul jau šioje dalyje, kai dar tik planuojate, viskas būna taip malonu. Juk skanus tortas galbūt tiesiog ištirps burnoje ir jūs dar tik besiruošdami vestuvėms pajausite dalį malonumo. Kai išsirinksite skonį, reikės rinktis toliau. Pasirinkite torto išvaizdą, kaip norite, kad jis atrodytų? Kad būtų kelių aukštų ir su figūrėle viršuje? O gal, kad tai būtų tortas, atrodantis kaip gulbė? Visa tai aptarkite su konditeriais. Nepamirškite kitiems rekomenduoti savo torto gamintojų, jeigu jų paslaugomis liksite patenkinti.