Kaip įveikti odontologų baimę

Galite šimtus kartų internete skaityti, kad odontologijos paslaugos yra visai nebaisios, ir nieko blogo jums ten nepadarys, tačiau, jeigu turite tikrai didelę baimę, vien tokių liaupsių nepakaks. Ką daryti, kad įveiktumėte kankinančią dantistų baimę?

Pripažinti savo baimę

Odontologai gydoBaimes mums gali sukelti bet kas: viešas kalbėjimas, tamsa, vorai, pelės, odontologijos paslaugos ar bet kas kitas. Didelės baimės yra įdomios tuo, kad jos būna labai mažai pagrįstos. Dažniausiai labai bijoma dalykų, kurių blogiausias scenarijus mažai tikėtinas, tačiau kaip tik dėl jo ir nerimaujame. Tad pirmas žingsnis yra pripažinti savo baimę. Reikia įvardinti, ko bijote. Pasakyti garsiai sau – bijote odontologo. Tada reikėtų patikslinti, ko tiksliai bijote: skausmo, grąžto garso, švirkšto ir t. t. Gal paaiškės, kad ta baimė įstrigusi abstrakcijoje ir net nėra aišku, ko būtent bijoma, ir vien dėl to ji pradings.

Išsiaiškinti tikrąsias baimės priežastis

Visgi, ar tai būtų odontologijos paslaugos, ar kita baimė, reikėtų bandyti ieškoti priežasčių, kodėl taip bijote to, ko bijote. Pavyzdžiui, gal vaikystėje kartą sėdėjote prie dantisto kabineto ir girdėjote, kaip už durų klykė vaikas, kuriam gręžė dantis. Aišku, kad tai siaubingą baimę varanti patirtis. Tačiau galite pripažinti ir tai, kad tam vaikui, kuriam gręžė, gal visai neskaudėjo, ir jis verkė tiesiog iš baimės. Tad nereikėtų jums ja užsikrėsti. Atradę tikrąsias savo baimių priežastis, jūs suprasite, kad viskas daug lengviau. Net jeigu baimė paremta tiesiogine labai nemalonia patirtimi (tarkime, dideliu skausmu), jūs jau žinosite, kokia yra jūsų baimės riba. Gal jūs bijote skausmo. Tuomet jūs žinote, kad jis bus, ir yra ramiau, nutarus, kad tai nutiks.

Kalbėkitės

Pasidomėti šiuolaikinėmis odontologijos technologijomis ir suprasite, kad odontologija diena dienom tobulėja ir visi diskomforto požymiai tiesiog tirpsta. Rasti savo odontologą ir pasikalbėti su juo – tai labai svarbi dalis. Reikia pasakyti jam, ko bijote, gal jis galės pasiūlyti alternatyvas, kad tas nemalonus scenarijusnesikartotų. Nuolat lankytis pas odontologą taip pat vertėtų vien tam, kad tai taptų įprastu ir negąsdinančiu dalyku.