Kaip pasiruošti slidinėjimui?

Pastebėta, kad paskutiniu metu lietuvaičiai renkasi vis ekstremalesnį sportą. Tautiečiai nebebijo nardyti, lipti kalnais, plaukti baidarėmis… Tuo pačiu ir slidinėjimas tapo vis dažniau pasirenkama paslauga, kuri padeda pailsinti savo mintis. Nepaisant to, kad tautiečiai tikrai pamėgo šią paslaugą, jie tinkamai jai nepasiruošia, o tai dažniausiai baigiasi ir įvairiausiais susižeidimais ir papildomų finansų poreikiu.

Žinodami, kaip tiksliai reikia pasiruošti slidinėjimui, pavyks išvengti nesusipratimų. Tuo pačiu reikia išmanyti su kokiais daiktais tiesiog būtina keliauti į kalnus. Kartais neįsidėjus iš pirmo žvilgsnio paprasčiausios smulkmenos galite labai sugadinti savo kelionę.

  1. Slidinėjimas reikalauja tam tikro fizinio pasiruošimo. Dažniausiai nepasiruošus jau po pirmosios dienos pradeda labai skaudėti raumenis. To įtakoje visa likusi savaitė (jei keliaujate ilgam laiko tarpui) bus sugadinta. Rekomenduojame bent mėnesį prieš kelionę daryti paprasčiausią mankštą. Tai padės bent kiek prajudinti raumenis. Galiausiai, ne tik nepasitempsite slidinėjimo metu, tačiau tuo pačiu keik labiau sutvarkysite savo laikyseną, kuri ir yra dažniausias veiksnys trukdantis taisyklingai čiuožti.
  2. Yra tam tikras daiktų sąrašas į kurį reikėtų atkreipt dėmesį planuojant slidinėjimo keliones. Žinoma, ne visada visko prireikia, tačiau tokiu atveju bent jau būsite tikras, kad nuvykęs į vietą nepasigesite kokių nors smulkmenų.
  • Pirštinės. Rekomenduojama įsidėti bent kelias.
  • Kremas nuo saulės. Kalnuose pastaroji labai kaitri, taigi galite labai stipriai nudegti.
  • Neperšlampami drabužiai. Žinoma, kostiumas būtent toks, tačiau juk neslidinėsite visą laiką… Reikia įsidėti rūbų su kuriais galima žaisti sniege.
  • Nepamirškite ir vaistų nuo sąnarių skausmo. Linkime, kad jų neprireiktų, tačiau kartais iškyla jų poreikis ir labai šaunu, kai viskas yra po ranka.
  • Įsidėkite visas smulkmenas, kurios yra būtinos keliaujant. Nepamirškite dantų šepetuko ir kitų smulkmenėlių…
  1. Verta pagalvoti, ką mąstote apie aprangą. Dažniausiai rekomenduojama ją išsinuomoti. Pirkti verta tik tokiu atveju jei tiksliai žinote, kad ruošiatės nuolatos propaguoti šią sporto šaką. Jei tai jūsų pirmasis kartas – nuomokite. Tai galite padaryti tiesiai nukeliavę į nuomos punktus. Nebūtina atsivežti jau iš namų. Tiesa, nuomos punktuose dažniausiai ji būna kiek brangesnė nei įprastai.

Slidinėjimas yra labai šauni pramoga. Lietuviškas klimatas nesuteikia galimybės ja mėgautis labai dažnai. Štai keliauti į kalnus ir mėgautis sniegu galite net ir lietuviškos vasaros metu. Svarbiausia, kad tokios paslaugos yra, o ar jums jos reikalingos – nuspręskite pats.