Kaip prižiūrėti televizorių, kad jis tarnautų ilgiau?

TelevizoriaiVisada norima, kad televizorius tarnautų kuo ilgesį laiką, tačiau visuomet yra svarbu skirti šiek tiek laiko jo priežiūrai, kuri turi būti tinkama. Dulkės ir įvairūs kiti nešvarumai turi neigiamą įtaką televizoriui, nevalomas televizorius gali imti gesti, tad svarbu, kad nešvarumai būtų tinkamai pašalinami, ir tai būtų atliekama laiku. Taigi, ką svarbu žinoti apie televizorių priežiūrą?

Ekrano valymas – vienas svarbiausių dalykų

Jei ekranas yra linkęs kaupti dulkes, jį vertėtų valyti bent kartą į savaitę arba dar dažniau. Jūs tikrai pastebėsite, kada ateis laikas tai padaryti, tačiau pasirūpinkite, kad dulkės būtų valomos tinkamai. Tam geriausiai tiks specialus valiklis, kuris yra skirtas kompiuterių ir televizorių ekranams, nes valydami tokiomis priemonėmis nepažeisite ekrano paviršiaus. Jei namuose neturite tinkamos valymo priemonės, tokiu atveju gali tikti mikrošluostė arba šiek tiek sudrėkintas rankšluostis (tam naudokite skystį be amoniako arba vandenį). LCD ir LED ekranų negalima valyti sausa šluoste, nes tokiu būdu juos galite subraižyti. Taip pat netinka ir popierinių rankšluosčių skiautelės, kuriomis valant taip pat išlieka rizika subraižyti ekraną.

Nespauskite ekrano

Kartais, kada norima geriau išvalyti ekraną, jis yra spaudžiamas, tačiau svarbu žinoti, kad to jokiu būdu negalima daryti. Prieš valant visada yra rekomenduojama ekraną išjungti. Pasistenkite, kad ekranas būtų kuo mažiau apšviestas (kartais palanku užtraukti ir užuolaidas), nes kuo bus mažesnis apšvietimas, tuo geriau bus matoma, kokias vietas reikėtų valyti.

Kuo valyti ekraną?

Televizoriaus ekrano valymui galite pasigaminti tirpalą: atskieskite distiliuotą vandenį su actu vienodomis dalimis, ir papurkškite jo ant švelnaus medvilninio audinio. Ekraną valykite iš viršaus į apačią – nedarykite sukamųjų judesių. Ekraną rekomenduojama valyti ne labai drėgnu (ir jokiu būdu ne šlapiu), bet tik šiek tiek sudrėkintu audiniu.

Kaip valyti elektronikos elementus?

Svarbu išvalyti ne vien tik televizoriaus ekraną, bet taip pat ir jo elektronikos elementus. Tą rekomenduojama atlikti kas kelis mėnesius, naudojant specialų oro purkštuvą. Šią priemonę paprastai galima įsigyti elektronikos prekių parduotuvėse už gana nedidelę kainą. Šiuo purkštuku galėsite pašalinti ant elektronikos elementų bei nugarinėje dalyje esančių ventiliatorių susikaupusias dulkes.

Taigi, ką svarbu atsiminti?

Ekrano negalima valyti pirštais, popierinėmis servetėlėmis ar kitomis gana šiurkščiomis medžiagomis. LCD ir LED ekranų nevalykite sausomis šluostėmis, nes tokiu būdu gali būti pažeidžiamas ekranas. Ekrano valymui labiausiai tiks destiliuoto vandens bei acto tirpalas arba specialūs valikliai, kurių galima įsigyti parduotuvėse. Jei norima, kad televizorius tarnautų kuo ilgesnį laiką, tokiu atveju svarbu išvalyti ne vien tik jo ekraną, bet taip pat ir elektronikos elementus, kam puikiai tiks specialus oro purkštukas. Jei televizorių tinkamai prižiūrėsite, tokiu atveju galėsite džiaugtis ryškų vaizdą rodančiu ekranu bei ilgai tarnaujančiu įrenginiu.

Straipsnis parengtas pagal: 220.lv