Kaip saugoti pinigus kelionėje

Tokiose įmonėse kaip Roltena galėtumėte gauti pakankamai informacijos apie valiutų kursus ir sužinoti, kaip ir kada protingiausiai būtų galima išsikeisti pinigus, vykstant kažkur į užsienį. Tačiau turint pinigus, jums taip pat reikėtų ir pasistengti užtikrinti tikrai saugų tų pinigų gabenimą. Tad ką daryti, kad jūsų pinigai kelionėje būtų saugūs?

Protingai keistis pinigus

Pažiūrėkite, ką rašo Roltena, keiskite pinigus protingais valiutų kursais. Kartais protingiausia pinigus išsikeisti dar Lietuvoje. Kartais juos geriau keisti į dolerį, o galutinį keitimą atlikti jau nuvykus į šalį. Kartais geriausia viską keisti jau pačioje kelionėje.

Turėti nedaug grynų

RoltenaAuksinė taisyklė – kuo mažiau grynų, tuo geriau. Jeigu įmanoma, laikykite pinigus kortelėje. Ir ne kreditinėje, o debetinėje, nes tik tai iš tiesų yra saugu.

Laikyti saugioje vietoje

Ką jau visgi su savimi turėsite – saugosite kaip savo akį. Kuo skurdesnė šalis, tuo gudresni kišenvagiai. Bet už juos gudresni turite būti jūs ir tinkamai laikyti pinigus. Net negalvokite apie paprastą rankinę per petį, kur lyg niekur nieko viduje bus įdėta piniginė. Kuprinė, dėvima ant nugaros, kurioje pūpso piniginė, irgi netinka. Piniginė neturėtų kyšoti ir iš kišenės. Tad kur tuos pinigus laikyti? Protinga būtų juos išskirstyti po kelias skirtingas vietas, kad jeigu pavogtų kažkiek, tai būtų tik dalis. Taip pat vertėtų laikyti juos išskirstytus tikrai protingose vietose. Kuprinė turi būti ant priekio, jos viduje galima laikyti pinigų. Taip pat galima dėtis juos į vidines kišenes. Galima netgi turėti specialų apatinį trikotažą, pavyzdžiui, liemenėlę, kur į vidų irgi būtų galima įkišti pinigus. Žodžiu, viską dėti ten, kur net ir iš girto ar apsvaigusio jūsų būtų sunku pinigus paimti.

Nepalikti viešbutyje

Nors jūsų viešbutis ir teigs užtikrinantis saugumą, nepalikite ten pinigų. Raktus nuo jūsų kambario gali paimti labai daug žmonių. Kambarinės iš tiesų turės tvarkyti kambarį. Skurdžiose Afrikos ir Azijos šalyse galbūt darbuotojui labiau apsimokės apvogti jus ir pabėgti, negu nieko neimti ir dirbti už mažą algą.