Naktinei fotosesijai pasitarnaus miesto šviesos

Naktinė fotografija mieste – labai įdomus dalykas, suteikiantis puikius rezultatus gražių nuotraukų pavidalu. Tamsoje svarbu, ar šviečia kur nors xenonai, gatvės žibintai, švyturėliai, dangaus kūnai, nes kiekviena šviesa kadre tarsi piešia savo portretą.

Automobilių šviesos – lyg ryškūs rėžiai kadre

Lempos automobiliamsPasižvalgę https://www.autosviesos.lt tikrai rasite tokių automobilių šviesų, lempučių, kurios tiks ir jūsų automobiliui. Kas žino, gal ir jūs kartais važinėdami pustuščiu naktiniu miestu papuolate į kažkokio naktinio fotografo kadrą. Automobilių šviesos fotografuojant naktį su išlaikymu paprastai virsta tikrais judėjimo įrodymais ir brėžia šviesos rėžius virš kelių, gatvių. Kuo greičiau pralekia, tuo mažiau ryškūs. Kuo lėčiau važiuoja, tuo ryškiau matosi.

Sustingęs laikas mieste: gatvių žibintai

Kitos šviesos, kurios patenka į fotografo objektyvą – tai gatvių žibintai. Tais atvejais, kai miestas tuščias, tokie kadrai irgi yra įspūdingi, nes atrodo, kad tarsi užfiksuotas kažkoks sustojęs laikas.

Kaip naktį fotografuoti žmones

Jeigu norite pasinaudodami naktine fotografija padaryti kažkokį gražų kadrą, tuomet reikėtų žinoti, kaip tą padaryti. Pagrindinė taisyklė – nejudėti. Tad apsirenkite šilčiau, nes vėsią naktį reikės kelias minutes ar dar ilgiau pastovėti vietoje nejudant.

Žvaigždžių fotografija

Labai įdomūs būna kadrai, kuomet fotografuojama nuotrauka valandą ar net kelias valandas, kamerą nukreipus į giedrą naktinį dangų. Žinoma, gražiausi kadrai iškyla vasarą, žiemą, tai tampa tikra dangaus poezija. Žvaigždės naktį sukasi, bet tą sužinai tik pamatę tokias nuotraukas. O tiesą pasakius – sukamės būtent mes.

Naktinė fotografiją – romantiškas hobis

Ir visgi, kas tie atskalūnai, kurie naktį užuot apkabinę lovos kolegą ir sapnavę nesąmones, dedasi kuprinę ant pečių ir keliauja fotografuoti miesto? Vienas iš tokių naktinių fotografų sako, kad fotografijos visada buvo jo hobis, tačiau dabar tai virto kažkuo dar intensyvesniu. „Visada gyvenau labai vaizdingoje apylinkėje ir per langą matydavau nuostabius vaizdus: nuo kalno žiūrėdavau į tekantį vandenį, upę, Nemuną. Tolumoje boluojant nuostabiems miškams. Dabar turiu kitokį gyvenimą, gyvenu mieste, svajoju grįžti į tą nepaprasto grožio kampelį. Tačiau gyvenimas jame išmokė mylėti grožį ir sukėlė norą tai fiksuoti. Būtent dėl to įsigijau gerą foto aparatą, keletą objektyvų. Dabar visa tai man tenka panaudoti atliekant puikias naktines fotografijas mieste. Iš tiesų miestas irgi turi žavesio, bet labiausiai man jis patinka naktį, paskendęs savo šviesose. Todėl ir fotografuoju“, – sako vyras.