Patarimai naujiems tėveliams

Naujagimis kiekvieno žmogaus gyvenime yra tikras stebuklas. Visi nori sukurti šeimą, susilaukti vaikų ir tapti tėveliais. Nėra nieko nuostabesnio, nei pirmą kartą laikyti savo vaikelį ant rankų ir vesti jį per gyvenimą visus tuos ateinančius metus. Bet nauji tėveliai, ką tik susilaukę naujagimio turėtų ne tik džiaugtis, bet ir pasiruošti visiems įmanomiems sunkumams. O tokių tikrai bus, todėl bet kokie patarimai tėveliams iš šį gyvenimo etapą praėjusių žmonių turėtų būti tikras lobis. Liaudies išmintis sako, kad mes turėtume mokytis iš svetimų patirčių ir klaidų, kad nereikėtų išgyventi jų bereikalingai.

Patarimai tėveliamsTad su kokiais sunkumais gali susidurti naujai iškepti tėveliai? Kiekvienas tėvelis turėtų iš anksto susitaikyti su ta mintimi, kad teks išgyventi daug bemiegių naktų. Jūsų kūdikėlis dar nesupras, kad naktį negalima verkti ir reikėtų leisti šeimos nariams pamiegoti. Jis nesupras ir to, kad naktį negalima garsiai verkti. Na, kitaip tariant, kūdikėlis elgtis taip, kaip elgiasi kūdikėlis. Jei jis jaus kažkokį nepatogumo jausmą, jis tikrai leis jums apie tai sužinoti. Bet sunkiausia čia nėra tai, kad jums teks atsikelti iš lovos ir pasirūpinti kūdikėliu. Sunkiausia bus tai, kad jūs nežinosite kodėl jis verkia. Turėsite patikrinti keletą dalykų: pirmiausia įsitikinkite ar kūdikėlis guli patogiai ir jam niekas netrukdo, tuomet patikrinkite jo sauskelnes, o jei niekas nepadeda, pabandykite jį pamaitinti.

Tačiau kartais verkimas gali būti svarbesnių sutrikimų simptomas – jūsų naujagimis gali sirgti. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte patikrinti ir išmokti atskirti yra jo sauskelnių turinys. Patikrinkite kūdikio išmatas ir pažiūrėkite ar matote ką nors neįprasto, ko nematėte prieš tai. Galbūt yra pakitusi jų spalva, o galbūt išmatose pasimatė kraujas. Jei jūsų vaikeliui iš tikrųjų kažkas atsitiko, turėsite daktarui tiksliai nupasakoti ką matėte. Bet kūdikio išmatos gali sufleruoti ir ne tokias rimtas problemas, todėl paprasčiausi patarimai naujiems tėveliams ar elementariausi jiems skirti leidiniai turėtų leisti susitvarkyti su tokiomis problemomis. Bet geriausia, jei visu tuo pasirūpinsite dar iki susidūrimo su šiomis problemomis ir iki tapimo tėveliais. Tokiu būdu išvengsite per didelio streso ir galėsite jaustis daug ramiau ir užtikrinčiau.