Saulės energijos privalumai

Saulės elektrinėKaip jau tikriausiai girdėjote, pastaruoju metu itin populiarėja saulės elektrinės. Taip yra ne be priežasties – šis atsinaujinančios energijos šaltinis savyje slepia labai daug privalumų ir beveik jokių trūkumų. Iš tiesų per mažai žmonių žino apie saulės energijos panaudojimo privalumus, antraip jų populiarumas augtų dar didesniais tempais. Net ir tokioje ūkanotoje šalyje kaip Lietuva saulės energija gali tapti pirminiu energijos šaltiniu jūsų namams, tad būtinai pasidomėkite ką jums gali suteikti saulės elektrinė. Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti visus privalumus, kuriuos gali pateikti saulės elektrinės, tad jei jums tai aktualu, skaitykite iki galo.

Kas be ko, vienas iš pagrindinių privalumų yra draugiškumas aplinkai. Jei jums rūpi tai, kokią žemę paliksite po savęs, tuomet saulės elektrinė jau turėtų būti sumontuota jūsų kieme arba bent jau turėtumėte pirkti elektros energiją iš saulės elektrinių fermos. Palyginus su bet kuriuo šiuo metu turimu energijos išgavimo metodu, saulės elektrinės yra pats aplinkai draugiškiausias metodas. Visų pirma taip yra dėl to, jog saulės elektrinės neišskiria dujų sukeliančių šiltnamio efektą ir taip galimai prisidedančių prie vis spartėjančio klimato atšilimo. Maža to, saulės energijos išgavimas jokiu būdu neteršia ir vandens, kas yra ne ką mažiau svarbu. Dar vienas privalumas – saulės energijos išgavimas neskleidžia jokio triukšmo, o tai irgi yra svarbu tiek gyventojams, tiek ir gyvūnams.

Net jei jums nusispjaut ant gamtos apsaugos ir ateities kartų bei mūsų planetos, saulės elektrinės jus turėtų dominti dėl mažesnių sąskaitų už elektrą. Jei gaminsitės elektros energiją patys sau, sutaupysite labai daug pinigų. Žinoma, tam kad atsipirktų saulės energijos kolektorių įrengimas, prireiks ne vienerių metų, tačiau juk jūs ir nežadate greitu metu nustoti naudotis elektros energija, tiesa? O geriausia dalis ta, jog jei pasigaminsite daugiau elektros energijos nei galite sunaudoti patys, kas irgi visiškai tikėtina, jūs galėsite parduoti perteklinę elektrą ir taip netgi uždirbti.

Saulės elektrinių surinkta energija jūsų namus pasiekia tiesiogiai ir greitai, niekur neprapuldama. Ar žinojote, jog tiekiant elektros energiją šimtus kilometrų iš didžiulių jėgainių, dažnai prarandama 3-5 procentai elektros? Tad kuo daugiau ir kuo arčiau namų bus pastatyta saulės elektrinių, tuo mažiau bus iššvaistoma pačios elektros energijos.

Na ir galiausiai, tai yra paprasčiausiai saugiau. Juk niekas nebenori matyti atominių jėgainių sprogimų, tiesa?