Veiklos vasaros stovyklose

Kaip ir kiekvieną vasarą, guvūs renginių organizatoriai ima ruoštis vasaros stovykloms, į kurias bus pritraukta keli šimtai vaikų. Kiekviena jų gali pasiūlyti daugybę skirtingų ir įdomių veiklų, kuriomis užsiimti yra ir naudinga ir malonu, vienos jų novatoriškos, kitos tapę tradicija. Vaikai pradeda mokytis stovyklos himną, ir tai tampa tradicija. Daug stovyklų nori vaikams įdiegti kažką išskirtinio, kaip žymą, jog būta būtent toje ar kitoje stovykloje. O kokių veiklų vaikai gali ten rasti, kurios būtų pramoginės bei mokomosios?

Sportiniai žaidimai

Daug kam vasarą prioritetas išnaudoti savo fizines jėgas lauke. Vaikams tai visada smagu, kai ne dirbamas fizinis darbas, o žaidžiami įtraukiantys žaidimai. Populiarūs žaidimai, kurie patinka vaikams, yra tenisas, kvadratas, futbolas. Taip pat galima užsiimti sportu ir vandenyje.

Kūrybinės dirbtuvės

Kadangi Top Fun stovyklos kūrybinės, tai meniškų veiklų čia netrūksta. Vaikai piešia, skaito, mokosi komponuoti vaizdą, mąstyti vaizdingai, atlieka įvairius vaizduotės lavinimo pratimus, taip pat dainuoja, vaidina, netgi gali režisuoti. Apskritai, vaikams nėra keliami reikalavimai kaip mokykloje, kai kiekvienas vaikas privalo visus dalykus gebėti daryti gerai, o jeigu kažko nedaro (nes yra gabus kitai sričiai), tada yra triuškinamas, žeminamas. Tad stovyklose niekas neengia tų, kurie negabūs kažkam, gal jie geriau atranda save kitur. Jeigu vaikas labiau linkęs ne į sportą, o į kūryba, tai jam leidžiama kurti. Tad vieni nori piešti, kiti sportuoti, visi gali užsiimti viskuo.

Pramogos

Nebūtina visą laiką orientuotis į tikslą, juk tikslas vasarą gali būti ir – tiesiog gerai pailsėti bendraujant su savo draugais. Socialumo ugdymas juk taip pat yra reikšmingas. Todėl ir paprasti žaidimai yra sveika. Vaikai stovyklose malonia leidžia laiką tiesiog maudydamiesi, turėdami laiko saviems nesuplanuotiems žaidimams ir pokalbiams. Tačiau kadangi daug veiklų per dieną visgi yra suplanuota, kas vakarą visi ir kažkiek pavargsta. Taigi, kai ateina laikas eiti miegoti, niekas dar neskuba į palapines, nes žino – laukia laužas ir vakarojimas prie to laužo. Smagu naktį sėdėti prie laužo, dainuoti kartu su vadovais, kurie groja gitaromis, taip pat klausytis visokių istorijų anekdotų, lauže kepti dešreles ir duoną. Tokie pasisėdėjimai vakarais suartina žmones tarpusavyje, nakties jėga visada yra šiek tiek mistinė.

Vadovai turi didelę atsakomybę. Jie turi ir rūpintis, kad vaikams būtų tikrai smagu, ir taip pat siekti, kad būtų užtikrintas saugumas, jausti atsakomybę už kiekvieną nepilnametį vaiką.