Viena iš sportavimo gryname lauke alternatyvų – riedučiai

Šylant orui vis daugiau žmonių mieliau renkasi aktyvų poilsį, kurį taip pat galima būtų vadinti sportu – važinėjimą dviračiais, kopinėjimą kalnuose, žygius gamtoje. Pastaruoju metu taip pat populiarėja užmiršta buvusi aktyvaus poilsio priemonė, kurią gali naudoti ir vaikai, ir suaugusieji – riedučiai. Jie – puiki alternatyva dviračiui, kadangi taip pat leidžia judėti greitai, padeda palaikyti raumenų tonusą, gerina širdies darbą, nereikalauja itin didelių investicijų, neužima daug vietos namuose ir tinka bet kokio amžiaus sportine veikla norintiems užsiimti žmonėms. Rieduciai yra pagaminti pačiūžų modelio pagrindu, kuomet slystamoji dalis yra pakeista ratukais, leidžiančiais važinėti miesto gatvėse – kuo lygesnis paviršius, tuo patogiau yra važiuoti.

Riedučiai gali būti pritaikomi ir jau mokantiems jais naudotis, ir dar tik pradedantiems – dažniausiai pradedančiaisiais naudotojais būna vaikai, pasirenkantys jiems patogius riedučius su dvejomis eilėmis ratukų. Toks riedučių gamybos principas leidžia lengvai išlaikyti pusiausvyrą bei priprasti prie važiavimo, vėliau galint pakeisti juos į turinčius vieną eilę ratukų, t. y. įprastus, dažniausiai naudojamus riedučius. Be abejo, turint omenyje, jog dažnai ne visada yra mokama riedučiais važinėti, o net ir išmokus gali būti susiduriama su kritimu, reikėtų pasirūpinti apsaugomis. Jos dažniausiai yra dedamos ant kelių, alkūnių, galvos – ypač jei riedučių sportu yra užsiimama itin dažnai, važinėjama dideliu greičiu, daug posūkių turinčiais keliais. Apsaugos padeda išvengti nelaimingų atsitikimų ir yra būtinas užsiėmimo šia sportine veikla atributas, taigi reikėtų jas naudoti ir vaikams, ir suaugusiems.

Vos pradėjus galvoti apie riedučius, reikėtų apsvarstyti, kaip dažnai bus važinėjama, kokiais keliais yra ketinama važinėti, kas riedučiais naudosis. Atsižvelgiant į tai, jog vaikai auga greitai, nėra būtina pirkti brangius riedučius – užtenka patikimų, kokybiškų, patogaus dizaino, kadangi yra pravartu daugiau investuoti į apsaugos priemones keliams, alkūnėms ir galvai, kurias bus galima naudoti ilgą laiką, nepaisant vaiko augimo tempo. Nusprendus, jog riedučiais bus naudojamasi ilgai ir dažnai, vertėtų investuoti į brangesnius, atsižvelgti į rekomendacijas, pasikonsultuoti su profesionalais – tokiu būdu galima išsirinkti tai, ko labiausiai norisi pagal savo poreikius bei užsiimti minėta veikla ilgai, naudojant kokybiškus riedučius. Tuomet važinėjimais riedučiais teiks didelį malonumą, neteks jaudintis dėl galimų patirtį traumų ar to, jog vaikas gali susižeisti, taigi bus galima užsiimti šiuo aktyviu laiko praleidimo būdu saugiai bei kokybiškai.