Būstas Vilniuje: metas pirkti butą

Butai VilniujeNors gyvenimas mažuose miesteliuose vilioja žaliomis erdvėmis, ekologišku kaimišku sūriu ir puikiu oru, galiausiai vis tiek visi žmonės važiuoja ten, kur yra geresnės perspektyvos išgyventi – į didmiestį. Tad pasiūlymai naujiems butams Vilniuje buvo ir vis dar yra aktualūs, o apie kainų kritimą kartais nedrąsiai užsimenantys ekspertai atrodo neįtikinančiai. Kai klausiama, kada geriausias metas pirkti būstą – atsakymas yra, kada to reikia.

Tai kada pirkti būstą?

Sakykime, jau penkis metus stebite, kaip brangsta nekilnojamas turtas Pašilaičiuose ir vis imate abejoti, ar pirkti, ar palaukti – nes gal jau atpigs. Kita vertus, ir taip ilgai laukėte, kol būstas labai pabrango. Tai ką daryti? Atsakymas paprastas. Jeigu jums reikia būsto ir turite sąlygas jį įsigyti, tai ir pirkite jį, o ne galvokite apie kažkokias tendencijas. Niekas nežino, kas laukia ateityje, tikrai niekas negali prognozuoti, kada koks kainų burbulas sprogs, kada kils, tačiau akivaizdu, kad jeigu jums reikia būsto, jeigu reikia kažkur sutalpinti savo šeimą ir daiktus, tuomet nustokite nuomotis. Nuoma Vilniuje tikrai ne iš pigiųjų, ir jums labiau apsimoka pirkti, nes tiek pat kas mėnesį sumokėsite už paskolą, kiek sumokėtumėte už nuomą. Aišku, jeigu ketinant pirkti rajone, kuriame niekada negyvenote, gal ir verta iš pradžių pabandyti pasinuomoti. Sakykime, išsinuomojate kur nors Pašilaičiuose butą, pabūnate ten pusmetį ir suprantate, ar tai tas rajonas, kuriame reikėtų butą ir pirkti.

Kokį būstą pirkti?

O štai čia prasidės klausimai, į kuriuos atsakymus žinote tik juos. Iš praktinės pusės – nepirkite seno medinio namo, kurio dalis priklauso kaimynams, ir kurio lokacija tikrai nėra nei populiari, nei perspektyvi. Kadangi vėliau tikrai tai nebus tvarus pirkinys ir galbūt niekada negalėsite už gerą kainą parduoti tokio būsto. Geriausia yra naujos statybos, mūriniai pastatai, kur turite tik jums priklausančią erdvę.

Perkame butą: kas svarbu

Jeigu nutariate pirkti butą, pirmiausia apsibrėžkite turimą biudžetą, galimą turėti biudžetą, tuomet stebėkite, kas jums išeitų. Kiek ploto jums reikia? Jeigu planuojate auginti daug vaikų ir gyvūnų, galbūt geriau rinktis pirmą aukštą, kad tai nekeltų kitiems problemų. Kelkitės į naujos statybos rajonus, nes ten visuomet bus irgi atsikėlusių jaunų šeimų, kurios galės tapti jūsų jaukia ir draugiška kaimynyste. Taip pat žiūrėkite, kad su ta vieta tiesiog būtų tikrai patogus susisiekimas.